Швейцария разби на пух и прах Беларус (ВИДЕО)

Срещата се игра на неутрален терен заради войната в Украйна

Швейцария победи Беларус с 5:0 в първи евроквалификационен мач. Срещата се игра в Сърбия, заради политическото напрежение в бившата съветска република.

Нападателят на Лугано Ренато Щефeн отбеляза хеттрик за 25 минути, като атаките и попаденията бяха почти еднотипни – Швейцария атакува отляво, първо Щефен добави след греда, после добави избита от вратаря топка, а след това вкара и на празна врата.

Другите две попадения бяха дело на Гранит Джака в 62-ата минута и Амдуни в 65-ата, когато се възползва от асистенция на Джака. Още във втората минута домакините имаха шанс да отбележат, но Хващинский пропусна. В 4-ата минута Седрик Итен стреля, топката се удари в десния стълб и попадна във краката на Щефен, който на празна врата я бутна в мрежата за 0:1.

В 17-ата минута историята почти се повтори. Швейцария направи атака отново отляво, този път Гранит Джака стреля, вратаря изби и топката попадна у Щефен, който вкара втория си гол в мача. В 22-ата минута Рубен Варгас стреля извън наказателното поле, но намери десния стълб.

Третия гол падна в 29-ата минута. Отново атака отляво, този път Рикардо Родригес намери директно Ренато Щефен, който на празна врата вкара третото си попадение.-

През втората част Джака вкара по прекрасен начин четвъртия гол в мача в 62-ата минута.

Крайно 0:5 оформи Зеки Амдуни, който получи пас от Джака и отбеляза след още 3 минути игра. В заключителните минути и Нико Елведи нацели гредата, пропускайки шанса да вкара шести гол.