ЦСКА уреди полуфинал с Нефтохимик (ВИДЕО)

След нов успех с тайбрек над друг бургаски клуб – Дея Спорт

Отборът на ЦСКА се наложи с 3:2 гейма (25:19, 23:25, 17:25, 25:17, 20:18) над Дея Спорт (Бургас) и така спечели четвъртфиналния плейоф между двата отбора с 2-1 победи.

Любопитното е, че втората среща между съперниците също завърши в пет гейма и пак беше в полза на "армейците" от София.

Интересното е, че на полуфинала ЦСКА пак ще срещне бургаски отбор – този път Нефтохимик. В другата полуфинална двойка защитаващият титлата си отбор на Хебър (Пазарджик) ще спори за място на финала срещу Левски (София).

Мачът премина през смяна на водачеството в геймовете, като началото беше за столичани, които контролираха първия гейм. След три поредни точки на Димитър Димитров и 9:5, до края нямаха проблеми. Втората част вървеше точка за точка до 22:22, но два аса на Тодор Вълчев наклониха везните в полза на червените от Бургас. Последваха по един разменен гейм с 25:17 в двете посоки, за да се стигне до тайбрек.

В него ЦСКА стартира брилянтно и поведе най-напред с 5:0, а след това и със 7:1. Бургазлии опитаха да реагират и съкратиха пасива си до 9:10 и 10:11 с асове на Вълчев и Учиков. В последните минути обаче отново над всички беше Димитър Димитров, който макар и да вкара един начален удар в мрежата, успя да реализира 7 от последните 9 точки и реално имаше най-сериозен принос за победата.

Димитров беше най-резултатен за ЦСКА с 36 точки, 16 прибави Иван Михал, а с 11 остана Симеон Александров. За Дея Спорт с 24 приключи Валентин Братоев, Тодор Вълчев вкара 19.

Попов: Среброто не е утеха