Нефтохимик удари ЦСКА, намали на 1:2

Двата отбора ще играят четвърти мач навръх Великден

Нефтохимик 2010 (Бургас) върна интригата в полуфиналната серия в Efbet Супер Волей срещу ЦСКА, съобщи официалният сайт на Българската федерация по волейбол. Воденият от Атанас Петров тим се наложи над "червените" с 3:1 (20:25, 25:22, 25:21, 25:22) в третата среща между двата тима, изиграна в зала "Христо Ботев" в столицата. Така резултатът бе намален до 2:1 за ЦСКА. Утре ще бъде изигран четвърти мач между двата тима, отново в същата зала от 18,00 часа. Евентуална пета среща при равенство 2:2 ще се проведе в Бургас. Днес ЦСКА бе воден от Александър Симеонов, след като старши треньорът Александър Попов бе наказан по време на втория двубой в Бургас. Специалистът изгледа мача от трибуните.

Стартов състави:

ЦСКА: Владимир Станков, Димитър Димитров, Александър Симеонов, Симеон Александров, Тодор Костов, Иван Михал, Добромир Иванов - либеро (Делчо Раев, Методи Ананиев, Красимир Митев);

Нефтохимик: Душан Лопар, Калоян Балабанов, Иван Станев, Матей Михайлович, Красимир Георгиев, Аксел Трухчев, Симеон Добрев - либеро (Ивайло Лалов, Любослав Телкийски, Тодор Димитров, Петър Бъчваров, Мариян Наков).

Бургазлии не започнаха по най-добрия начин в първата част, след което подобриха представянето си и поддържаха стабилно темпо. Вицешампионите пропукаха посрещането на противника, който показа съвсем различно лице в сравнение с първите две срещи. Гостите тръгнаха с преднина (3:1 и 4:2), след което резултатът бе изравнен. Ситуацията се повтори още веднъж, след което играта продължи равностойно. След деветата точка своеобразните домакини взеха превес, но не се запази дълго време. Постепенно ролите се размениха и бургазлии поеха инициативата, обаче бяха пропукани от съперника. До края "червените" поддържаха темпото и надделяха след 25:20.

Във втория гейм играта тръгна идентично - с превес на вицешампионите и равностойна игра почти през цялото време. В ключовите моменти обаче момчетата на Атанас Петров съумяха да се мобилизират, заигравайки по-вдъхновено. Така резултатът бе изравнен след 25:22.

Третата част бе под доминацията на гостите, които поведоха почти от самото начало. Бургазлии диктуваха положението, като превъзхождаха противника и не допуснаха да ги надиграе.

Нефтохимик стартира ударно четвъртия гейм - 4:1, но "армейците" успяха да ги настигнат и да изравнят. Борбата бе за всяка топка и всяка точка, вицешампионите успяха да поведат, но "червените" отново реализираха равенство. Така в следващите минути отново имаше размяна на аргументи, но в крайна сметка след 14-та точка бургазлии се откъснаха и доминираха. В края на гейма (16:22) своеобразните домакини се добилижиха на две точки, но не се случи нищо повече. Нефтохимик спечели частта и мача след 25:22 и крайното 3:1 гейма.

Най-резултатен бе Аксел Трухчев с 23 точки (1 ас), с 18 точки се отчете Матей Михайлович. За съперника Димитър Димитров приключи с 18 точки (1 ас, 2 блокади). 12 точки добави Симеон Александров (4 аса, 1 блокада).

Попов: Среброто не е утеха