ЦСКА отнесе Левски и взе преднина в серията (ВИДЕО)

Пред своя публика "армейците" победиха с 94:77

ЦСКА се наложи над Левски с 94:77 (22:21, 25:16, 26:17, 21:23) като домакин в 1/4-финален двубой от плейофите в Националната баскетболна лига. Така „армейците“ вече имат преднина от още една победа и могат да решат всичко на 5 май в зала „Универсиада“, когато е вторият двубой от серията.

Левски поведе с 2:0 през първата четвърт, а от тогава не успя в нито един момент от двубоя да си върне водачеството. До полувремето ЦСКА успя да си осигури солиден аванс от 10 точки при 47:37. В края на третата четвърт „армейците“ достигнаха до най-голямата разлика в мача – 19 точки, при 73:54. Левски се бори не успя да намали пасива си във финалната част, но в крайна сметка не успя и отстъпи със 77:94.

В основата на успеха за ЦСКА бе Таменанг Чо, който завърши с 21 точки, 4 борби и 4 асистенции. Брандън Йънг пък реализира дабъл-дабъл със 17 точки и 12 асистенции. Драган Зекович вкара 14 точки, а Венцислав Петков добави 12 пункта.

За Левски най-резултатен бе Джон Флорвиъс с 19 точки, а пък Николай Михайлов вкара 15 точки и хвана 7 борби, а Серхий Павлов добави 11 пункта.

Лос Анджелис отпадна още в първите плейофи на НБА

Балкан и Спартак Плевен влязоха в топ 4 в НБЛ (ВИДЕО)

Край на сезона за ЦСКА и Черно море

Панатинайкос би Макаби Тел Авив и върна серията в Атина за пети мач

Бостън спечели серията с Маями след 118:84

Далас поведе с 3:2 срещу Клипърс в другия мач от вечерта

Глушков: Винаги съм бил твърд срещу всичко, което убива спорта

Има кой да гледа, кой да разследва и кой да наказва уговорените мачове в българския баскетбол, каза служебният спортен министър