ИЗНЕНАДА! Славия удари ЦСКА 1948 (ВИДЕО)

"Белите" на крачка от топ 6

Славия победи ЦСКА 1948 с 1:0 с късен гол на Емил Стоев в 88-ата минута и по този начин докоснаха класирането в топ 6 на efbet Лига. Всичко зависи от мача на Локомотив Пловдив срещу Левски. "Белите" могат да напуснат шестицата, ако "черно-белите" победят "сините". При всеки друг резултат Славия ще остане в топ 6.

Двата отбора изиграха мач без много голови положения. 2 минути преди края на срещата обаче резервата Стоев отправи хубав удар от границата на наказателното поле и вкара топката в мрежата на Даниел Наумов за 0:1.

Първата интересна ситуация в 3-ата минута, когато домакините атакуваха, но Емил Ценов не успя да нанесе удар по посока вратата на Кръстев.

Началните минути обаче преминаха вяло и на по-ниско темпо.

В 16-ата минута Славия направи добра атака, Тони Тасев стреля по диагонала, но вратарят изби.

В 23-ата минута Парвиз Умарваеб влезе в наказателното поле и падна, но Волен Чинков не отсъди нарушение на Венци Керчев.

След още десетина минути игра Фурдадо центрира в наказателното поле, но Емил Ценов не успя да засече топката.

Най-добрата възможност за Славия дойде в 36-ата минута, когато топката попадна у Ертан Томбак, който получи пас от Галин Иванов, стреля от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут.

4 минути преди почивката Парвиз Умарбаев стреля от дистанция, топката се удари в крак на бранител и излезе в ъглов удар.

В последната минута на първото полувреме "белите" получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Тони Тасев центрира към Натан Гасама, но Симеон Петров.

5 минути след началото на второто полувреме "червените" изпълниха ъглов удар, Симеон Петров игра с глава, но не уцели вратата.

В 62-ата минута ЦСКА 1948 направи добра атака. Георги Русев центрира отдясно, топката се озова на волето на Педриньо, който стреля, но изпрати топката в аут.

Славия отвърна с далечен удар на Галин Иванов, който едва бе избит от Даниел Наумов в ъглов удар.

В 71-ата минута Георги Русев стреля от 25 метра, но шутът му по никакъв начин не затрудни Кръстев.

След няколко минути игра Октавио също стреля от дистанция, но топката излезе в аут.

В 76-ата минута Ивайло Чочев отклони топката с глава, Алекс Колев опита да направи добавка, но защитник на Славия изби в корнер.

10 минути преди края на мача Емил Ценов падна в наказателното поле и футболистите в червено поискаха дузпа, визирайки нарушение на Емил Виячки, но такова не бе отчетено от съдиите.

В 88-ата минута Емил Стоев отбеляза гол във вратата на Даниел Наумов. Галин Иванов центрира в наказателното поле, защитник на ЦСКА 1948 свали топката на крака на Емил Стоев, който стреля от границата на наказателното поле и отбеляза красив гол за 0:1.

В 4-тата минута на продължението Елитон стреля с глава, но топката попадна в ръцете на Николай Кръстев.

ЦСКА 1948 – СЛАВИЯ 0:1