Берое оглави групата на борещите се за оставане (ВИДЕО)

След успех с 2:1 над Септември (София)

Берое победи за първи път през сезона Септември (София).

Старозагорци се наложиха като домакини с 2:1, след 2 загуби от столичани по-рано през сезона, но го сториха в изключително ключов момент.

Успехът в първия мач на тима в групата отбори, борещи се за оцеляване, дойде след попадения преди и след почивката.

Тонислав Йорданов откри от дузпа в 28-ата минута, а в 62-ата появилият се малко по-рано от пейката Уерди Мара удвои.

Благодарение на победата Берое събра 30 точки и е на първо място в плейофите за оставане в елита, докато Септември (София) остана с 22 точки на предпоследната позиция, която води до изпадане.

Двубоят започна равностойно, а първият удар дойде в 10-ата минута, когато Ламбулич овладя на границата и стреля, но топката рикошира и не затрудни Шейтанов.

Гостите отговориха с добра атака две минути след това, която бе завършена от Александров, но топката мина покрай вратата.

След две поредни статични положения гостите стигнаха до удар от наказателното поле чрез Георгиев, но топката мина на метър от гредата.

„Берое“ получи право да изпълни дузпа в 26-ата минута, след като Серкан центрира, а Ромарио игра с глава. Топката обаче срещна ръката на съперник и реферът посочи бялата точка.

Зад топката застана Тонислав Йорданов, който прати топката в мрежата със силен удар в средата – 1:0

Две минути по-късно Ромарио получи в наказателното поле, финтира бранител и стреля, но друг защитник успя да блокира и не затрудни стража на гостите.

В 43-ата минута Пешов получи на фланга и намери Стоянов в наказателното поле, който стреля в движение, но над вратата.

Това бе всичко през първата част и двата тима се оттеглиха на почивка с гол преднина за „Берое“.

Пет минути след подновяване на играта топката бе центрирана в пеналта на „зелените“, където Петков стреля с глава, но покрай вратата.

Тонислав Йорданов получи дълъг пас в 51-ата минута, напредна и пробва да прати елегантно топката в мрежата, но Шейтанов улови.

Ромарио Мойс бе изведен отлично в 54-ата минута, напредна, навлезе в наказателното поле и финтира бранител, но се засуети с удара и впоследствие той бе блокиран в корнер.

Три минути по-късно Стояновски получи в наказателното поле и стреля силно от малък ъгъл, но Караджов изби в корнер.

Резултатът бе удвоен в 62-ата минута, когато току-що влезлият на терена Уерди Мара се разписа. Симеон Мечев изведе чудесно Васил Василев, който надбяга бранител на гостите и предостави отлична топка за албанеца, който я прати в мрежата за 2:0.

Последваха накъсани игрови минути заради нарушения и промени в двата тима.

Гостите стигнаха до удар от дистанция в 79-ата минута, но Караджов спаси.

До края нямаше сериозни ситуации за гол, а на два пъти се стигна до разбърквания в наказателните полета. Удар обаче не бе отправен.

Така „Берое“ спечели срещата с 2:0.

БЕРОЕ - СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 2:0
1:0 Тонислав Йорданов (28, дузпа)
2:0 Уерди Мара (62)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЕРОЕ: 73. Иван Караджов (к), 2.  Густаво де Асис, 3. Гомес Сана, 5. Зария Ламбулич, 6. Макс Челич, 7. Йоан Бауренски, 8. Серкан Юсеин, 13. Ромарио Мойс, 16. Симеон Мечев, 19. Васил Василев, 98. Тонислав Йорданов;

Треньор: Николай Киров;

СЕПТЕМВРИ: 21. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев (к), 15. Влатко Стояновски, 23. Йоан Гаврилов, 20. Красимир Станоев, 16. Кристиян Пешов, 3. Мартин Петков, 14. Мартин Стоянов, 13. Мартин Николов, 17. Симеон Александров, 24. Стефан Милич;

Треньор: Красимир Балъков;