Фулъм прати Саутхемптън в Чемпиъншип, Митрович се завърна с гол (ВИДЕО)

"Котиджърс" стигна до успех с 2:0 като гост

Фулъм сложи край на престоя на Саутхемптън във Висшата лига, след го победи с 2:0 като гост в двубой от 36-ия кръг на елита на Англия. Попаденията в мача на „Сейнт Мерис Стейдиъм“ вкараха Карлос Винисиус и Александър Митрович, като по този начин „котиджърс“ събраха 51 точки и се изкачиха до 9-ото място. „Светците“ пък остават последни с 24 точки и без шансове да се спасят.

В средата на първото полувреме футболистите на лондончани имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Лянко, но съдията Томас Брамал подмина ситуацията, а и не бе викнат да гледа ВАР.

Две минути след началото на второто полувреме Карлос Алкарас прати топката в мрежата на Бернд Лено, но голът не бе зачетен заради засада.

При ответната атака Харисън Рийд показа добър поглед над играта и подаде към Карлос Винисус, който отблизо порази вратата на Саутхемптън.

В 72-ата минута завърналият се след наказание Александър Митрович засече центриране на Хари Уилсън и отблизо вкара втори гол за тима на Марко Силва.

До края на мача не се стигна до повече попадения и така изпадането на Саутхемптън от Висшата лига бе официализирано!