Затъналият Валенсия шокира Реал Мадрид на "Местая"(ВИДЕО)

"Белия балет" записа още едно разочарование тази седмица

Валенсия надви Реал Мадрид с 1:0 в двубой от 35-ия кръг на Ла Лига и така се изкачи до 13-ото място във временното класиране с 40 точки, като е на 5 точки над зоната на изпадащите. „Лос бланкос“ пък се свлякоха до третото място със 71 точки на сметката си. В герой за „прилепите“ се превърна младия Диего Лопес Ногерол, който вкара единственото попадение в срещата.

На „Местая“ домакините започнаха вихрено, като във 2-ата минута Единсон Кавани се свлече в наказателното поле, но съдията Рикардо де Бургос Бенгоечеа даде сигнал играта да продължи.

Така се стигна до 33-ата минута, когато Джъстин Клуйверт изведе Диего Лопес на чиста позиция за изстрел, откъдето 21-годишният футболист показа хладнокръвие и вкара топката в долния десен ъгъл.

Десетина минути след началото на второто полувреме удар на Ногерол след рикошет бе спасен страхотно от Тибо Куртоа.

В 84-ата минута гол на Клуйверт не бе зачетен заради засада. Десет минути след това Тони Кроос стреля страховито от пряк свободен удар, но Гиорги Мамардашвили плонжира и спаси.

В 98-ата минута Винисиус бе изгонен с директен червен картон, като първоначално съдията му показа жълт заради грубо влизане, но след преразглеждане с ВАР, изгони бразилеца от игра. Футболистие на двата отбора се сдърпаха, като се наложи съдиите да въдворяват ред на терена, за да може мача да бъде довършен.

В крайна сметка повече голове не паднаха и така Реал Мадрид си тръгна с подвида опашка от "Местая".