Берое с малка крачка към спасението, а Спартак - далеч (ВИДЕО)

Двата отбора завършиха 1:1 в Стара Загора

Берое и Спартак Варна завършиха наравно 1:1 в мача си от 33-ия кръг на еfbet Лига. Варненци откриха първи, но преди почивката домакините изравниха за крайния резултат, който остави "соколите" на последната позиция и далеч от спасението.

В 3-ата минута Берое отправи първия удар към една от двете врати. Уерди Мара стреля от границата на наказателното поле, но беше безкрайно неточен.

Три минути по-късно късметът покри варненци. Топката се отби от напречната греда. При изпълнение на пряк свободен удар с центриране на далечната греда беше намерен Васил Василев. Той отклони към Макс Челич, който стреля с глава. Със сетни усилия, с върха на пръстите Кристиано Фигуеиредо успя да отклони топката в гредата, след което защитата пред него изчисти.

Минутка след това Уерди Мара проби отдясно, преодолявайки двама. Симеон Мечев получи пред наказателното поле и опита удар по земя, но покрай целта.

В 20-ата минута Спартак Варна организира бърза атака и успя да излезе напред в резултата. Виктор Митев успя да отнеме топката. Лерой Микелс напредна и изведе зад защитата на беройци Евандро. С хубав удар по земя той преодоля Иван Караджов за 0:1. Берое имаше претенции за извършено нарушение от Митев при отнемането на топката. Такова категорично нямаше.

Секунди по-късно „соколите“ можеха да удвоят преднината си. Микелс получи в предни позиции и остави на Денис Баланюк. Неговият удар от чиста позиция беше спасен от Караджов. Половин час след началото Ивей Ромееш получи свободно пространство, от което се възползва, след което потърси удар в далечния ъгъл – покрай целта.

В 39-ата минута Берое пропусна нов шанс. Лерой Микелс проби отляво и нахлу в наказателното поле. Той отправи тежък удар, който прати на земята Макс Челич. Защитникът храбро застана на пътя на топката и изби с глава.

Две минути по-късно Берое възстанови равенството. Серкан Юсеин получи на метри пред наказателното поле, обърна се и стреля в далечни ъгъл. Фигуеиредо не реагира добре и топката влетя в мрежата му.

В 58-ата минута Денис Баланюк беше забравен от защитата на Берое при центриране от фал. Нападателят беше сам на далечната греда, но не успя да засече топката. В 65-ата минута Лерой Микелс беше изведен в наказателното поле. Той показа техника, преодоля Серкан и опита удар от малък ъгъл, но не намери целта.

Четвърт час преди изтичането на редовното време Берое беше близо до гола. Ромарио Мойс центрира отляво. Калоян Кръстев скочи високо и стреля с глава. Фигуеиредо парира удара му. Клайдер Машедо направи добавка, но покрай целта.

В 84-тата минута Уерди Мара получи отдясно, влезе в наказателното поле и стреля по земя. Фигуеиредо нямаше добра видимост и не реагира. Вратарят на „соколите“ само изгледа топката, която премина покрай десния страничен стълб.