ЦСКА надделя над Локо (Пловдив) и излезе първи (ВИДЕО)

Столичани стигнаха до успех с 1:0

ЦСКА победи Локомотив Пловдив на стадион „Българска армия“ с 1:0 в мач от третия плейофен кръг на efbet Лига. Единственото попадение падна в 25-ата минута, когато Юрген Матей засече с глава центриране от корнер на Тибо Вион.

С успеха „червените“ излизат на първо място във временното класиране с актив от 80 точки, на 2 пред втория Лудогорец, който е с мач по-малко (срещу ЦСКА 1948 в Бистрица). Локомотив е шести с 50 точки.

В следващия кръг ЦСКА посреща ЦСКА 1948 на „Армията“ на 3 юни от 18:00ч., а ден по-рано от 18:45ч. Локомотив Пловдив приема Черно море.

Седем минути след началото на двубоя ЦСКА стигна до първото чисто положение. Амос Юга проби отдясно и опита успореден на голлинията пас, топката рикошира в тялото на Пиер Зебли и се отклони в левия страничен стълб, впоследствие се стигна до разбъркване в наказателното поле, топката бе изчистена, а Тибо Вион нанесе елегантен удар от около 20 метра, но право в ръцете на Динко Хоркаш.

Четири минути след това Лазар Туфегджич нанесе хубав удар към далечния ляв ъгъл от средна дистанция, но Динко Хоркаш улови.

Туфегджич продължи да е най-активният играч на домакините и в 24-ата отново стреля от дистанция, а Хоркаш изби с известни трудности в корнер. От последвалото изпълнение Тибо Вион намери Юрген Матей в малкото наказателно поле, а капитанът на ЦСКА засече неспасяемо в мрежата на Локомотив - 1:0!

В 28-ата минута Матеус намери Джовани, който нанесе удар от далечна дистанция в аут.

В следващия четвърт час битката се пренесе в средата на терена и интересните моменти пред двете врати липсваха.

Така ЦСКА се оттегли с аванс на почивката.

"Армейците" първи стигнаха до добро положение през втората част. В 54-ата минута Линдсет пусна към Бамба, който шутира силно, а Хоркаш не бе убедителен, но спаси.

В 71-ата минута Лазар Туфегджич проби отляво и нанесе много силен удар към далечния ъгъл и разтресе левия страничен стълб.

Осем минути след това Амос Юга получи подаване в наказателното поле, преодоля Хорхе Сегура и стреля към близкия ъгъл, но в аут.

В последната минута от редовното време Марселино Кареасо направи отличен пробив отляво и пусна пас към Дюкенс Назон, който от изключително изгодна позиция не успя да уцели топката, а бе ли го направил, по всяка вероятност щеше да отбележи втори гол в мрежата на Хоркаш. Така или иначе, бе отсъдена засада на Кареасо и попадението нямаше да бъде зачетено.

В добавеното време на срещата Бисмарк Чарлс се разпоса след асистенция на Кареасо, който обаче отново бе в нередовна позиция и резултатът се запази 1:0.

ЦСКА – Локомотив Пловдив 1:0