Шампион от "София Оупън" елиминира Нестеров

Българинът падна от Мирза Башич

Националът на България за купа "Дейвис" Пьотр Нестеров отпадна във втория кръг на сингъл на турнира на клей в Скопие (Република Северна Македония) с награден фонд  25 хиляди долара. Той загуби с 6:2, 2:6, 2:6 от бившия номер 74 в света Мирза Башич (Босна и Херцеговина) след малко повече от два часа игра.

20-годишният Нестеров започна силно, но в последствие 31-годишният Башич стигна до обрат след ключова серия от пет поредни гейма, която позволи на опитния съперник да вземе втория сет и да поведе с 2:0 в третия по пътя си към крайната победа.

Босненецът има една титла в Тура на АТП и тя е на турнира "София Оупън" през 2018 година.

Нестеров и Янаки Милев по-късно днес ще играят на четвъртфиналите на двойки срещу Обрад Марковски от Република Северна Македония и Вито Тонец от Хърватия. Българите са поставени под номер 3 в схемата на дуетите.