Арда надви Пирин под дъжда в Благоевград

Арда победи Пирин с 1:0 в контрола, играха на „Христо Ботев“ в Благоевград под непрестанен дъжд. Единственото попадение бе дело на Иван Коконов в 45-та минута.

Двубоят започна равностойно, но след само четвърт час дойде неприятна новина за благоевградчани. Халфът Венцислав Бенгюзов получи травма и трябваше да бъде изнесен на ръце, за да бъде заменен. На негово място се появи новото попълнение Велислав Минков.

В самия край на първата част „сините“ от Родопите откриха резултата. На два пъти Преслав Боруков пробва да стреля към вратата на благоевградския клуб, но в крайна сметка топката рикошира удобно за Коконов, който с мощен удар прониза Максим Ковальов.

През втората част Пирин имаше инициативата в началото на полувремето, но след това играта бе предимно равностойна и в немного високо темпо. Двата тима имаха по няколко добри атаки, но до реална опасност така и не се стигна.