Българи на полуфинал на тенис турнир в София

Българи на полуфинал на тенис турнир в София

Вижте подробности

Българите Симон Антони Иванов и Габриел Донев се класираха за полуфиналите на двойки на международния турнир по тенис за мъже на ITF в София с награден фонд 15 хиляди долара.

Донев и Иванов, поставени под номер 2 при дуетите, победиха на четвъртфиналите Андрея Петрович (Норвегия) и Лорис Пуроа (Франция) със 7:5, 6:3. Срещата продължи час и 20 минути.

В спор за място на финала по-късно днес двамата ще срещнат шведския тандем Ерик Гревелиус и Адам Хейнонен, който отстрани в друг мач от четвъртфиналите втората българска двойка Симеон Терзиев - Пламен Милушев с 6:2, 6:4 за 61 минути игра.

Наоми Осака на крачка от дебютен финал на трева (ВИДЕО)

Бившата номер едно се класира за полуфиналите в Бад Хомбург

Джак Дрейпър с полуфинал в Ийстбърн (ВИДЕО)

Голямата надежда на Великобритания намира формата си в навечерието на Уимбълдън

Нестеров с нова победа и полуфинал в Пловдив

Българинът преследва първа “Чалънджър” титла

Григор Димитров загуби на 1/4-финал в Майорка (ВИДЕО)

Българинът отстъпи пред втория поставен в схемата

Джордж Лазаров на четвъртфинал в Сърбия

Джордж Лазаров достигна до четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей за мъже в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

 От "Уимбълдън" разорачовани от протеста на тенисистите

Организаторите на турнира по тенис от Големия шлем „Уимбълдън“ са „изненадани и разочаровани“ от планирания протест на играчите срещу размера на наградния фонд, съобщава Ройтерс.