Саръбоюков не успя да стигне до финал на Световното по атлетика

Божидар Саръбоюков не успя да се класира за финала на скок дължина при дебюта си на световно първенство. 19-годишният атлет от Харманли направи три сполучливи опита в квалификацията на 23 август - 7.59 (0.2), 7.74 (-0.1) и 7.73 (0.3), който не бяха достатъчни за класиране на финала.
Квалификационната норма от 8.15 покриха трима атлети – Уейн Пинок (Ямайка) – 8.54, световният шампион Джинан Ванг (Китай) - 8.34, европейският и олимпийски шампион Милтиадис Тентоглу (Гърция) – 8.25 и Кери Маклауд (Ямайка) - 8.19. Още осем скочиха над 8 метра и Джесвин Алдрин (Индия) се класира последен за финала с резултат точно 8.00.
"Имах наистина голямо желание да вляза на финал, но атмосферата на световно първенство е съвсем по-различна от по-малки състезания. Все пак тепърва трупам опит и смятам, че има да се изгладят още много неща. Явно Европейското се получи толкова добре, защото точно в този момент се чувствах перфектно. Атмосферата тук много ми хареса, по-различна е от европейско", каза талантът от Харманли.
По-рано този месец Саръбоюков спечели сребърни медали в скока на дължина и в тройния скок на Европейското първенство за юноши под 20 години в Йерусалим, като в скока на дължина завърши с нов национален рекорд за възрастта от 8.22.
Най-добро време за сезона на 800 м

Саръбоюков със сребро в скока на дължина в Австрия

Следващият старт на българина е на Балканския шампионат по лека атлетика в Измир

В Плевен: Над 800 участници в Маратона на приятелството

Те са от над 17 националности

Тихомир Иванов покри норматив за Европейското първенство

29-годишният атлет първо се справи с конкуренцията

Ружди Ружди с пета световна титла

Зам.-министър Стоян Андонов награди шампиони на лекоатлетически турнир „Нови звезди“