Ники Пенчев: Хърватите спечелиха ключовите разигравания

Вижте какво каза посрещачът

Нико Пенчев влезе като смяна в опит на Пламен Константинов да раздвижи играта при загубата от Хърватия с 1:3 на Евроволей 2023 във Варна.

"Не знам какво да кажа. След първия гейм нещата изглеждаха добре. След това обаче хърватите заиграха по-силно. Вкарваха хубави начални удари. Спасиха много топки в защита и държаха висок процент в атака. Хърватите имат няколко много технични състезатели. Например единият от диагоналите им. Той не е типичен на този пост, играеше с блок. Хърватите бяха по-добри в защита. Спечелиха ключови разигравания. Един от техните състезатели ми е приятел. Каза ми, че такъв мач не са правили. Издържаха на нашия начален удар. Мачът се играе докрай, а не само до първия гейм. Хърватите промениха играта си и това им даде плюсове. Натиснаха ни с начален удар, с атака, със защита. Когато дръпнаха с няколко точки, бяха спокойни. В днешно време началният удар е ключов елемент във волейбола.