ЦСКА 1948 победи Пирин без проблеми в контрола

ЦСКА 1948 победи Пирин без проблеми в контрола

"Червените" надвиха съперника с 4:0

ЦСКА 1948 победи Пирин Благоевград с 4:0 в приятелски мач, игран на стадион "Летище". Попаденията реализираха Бирсент Карагарен, Педриньо, Радослав Кирилов и Видар Кяртансон, като "червените" не срещнаха съпротива от "орлетата".

Преди началото на двубоя имаше минута мълчание в памет на хората, които загубиха животите си на Южното Черноморие.

На трибуните бяха оперативният директор на ЦСКА 1948 Стойчо Младенов, както и финансовият благодетел Цветомир Найденов, който пристигна на почивката между двете полувремена. Любопитно бе и присъствието на бившия играч на ЦСКА, Ботев Пловдив, Лудогорец и Берое Абел Анисе.

В осмата минута Бирсент Карагарен получи извеждащ пас в наказателното поле и се озова на стрелкова позиция, като преодоля Марио Кирев за 1:0. В 13-ата минута Радослав Кирилов проби отлично отляво и нанесе удар в горния ляв ъгъл, но Кирев изби. В 32-рата минута Антонио Вутов пробва късмета си от дистанция, но вратарят улови без проблеми.

Две минути след началото на втората част Педриньо засече с глава центриране от корнер, но ударът му срещна горната греда. В 56-ата минута ЦСКА 1948 отбеляза второ попадение. Педриньо изпълни прецизно пряк свободен удар към десния ъгъл и оплете топката в мрежата.

Час игра след началото Пирин създаде първото си опасно нападение, което завърши с удар на Юго Комано в ръцете на Генадий Ганев.В 79-ата минута Радослав Кирилов реализира дузпа, която сам си спечели, след като бе фаулиран от Христо Попадийн. 

В 84-ата минута гол на Карагарен не бе признат, тъй като преди паса към него топката бе напуснала пределите на терена. Три минути по-късно Ради Кирилов нацели десния страничен стълб от непосредствена близост.

В последната минута от редовното време ЦСКА 1948 реализира четвърто попадение. Карагарен проби добре отдясно и Видар Кяртансон засече на празна врата за крайното 4:0. След паузата за национални отбори за ЦСКА 1948 предстои гостуване на ЦСКА на стадион „Българска армия“ в мач от 9-ия кръг на efbet Лига. Пирин пък гостува на Левски на „Георги Аспарухов“ следващия петък в отложен мач.

Майкон: Изпращам невероятна година

Левият защитник на Левски Майкон направи равносметка на изминаващата 2025 година.

Работил в Арсенал и Уест Хем поема школата на Локо Сф

Работил в клубове от Висшата лига е фаворит да поеме школата на Локомотив София, пише „Тема Спорт“.

Бек на Левски обсъжда бъдещето си с агента

Крилото на Левски Фабио Лима е провел среща с агента си Тулио Соуса в родината си Бразилия, на която е била обсъдена следващата стъпка в кариерата му.

Петър Станич: Обичам да печеля

С шест гола в Лига Европа Петър Станич е сред най-резултатните футболисти в турнира и изпреварва имена като Корентан Толисо и Андерсън Талиска.

ЦСКА влиза в дълга столична серия

Жребият за четвъртфиналите на Купата на България не само направи ЦСКА фаворит за трофея, но и осигури на "армейците" продължителна серия от двубои в София.

Здравко Димитров титуляр при равенство на Бодрум (ВИДЕО)

Остана на терена до 61-ата минута