България си тръгна със загуба от Япония

И Пуерто Рико удари отбора на Мичели

Женският национален отбор на България напусна със загуба олимпийския квалификационен турнир в Япония. В последния ден нашите загубиха от Пуерто Рико с 1:3 (14:25, 25:20, 18:25, 12:25). Още преди двубоя нашите нямаха шанс да се класират за Париж 2024. В турнира победихме само Перу. Треньорът Лоренцо Мичели заведе на японска земя само млади състезателки, които да се обиграват в бъдеще През това лято тимът ни изпълни целите си – да остане в Лигата на нациите и да стигне четвъртфинал на Европейското първенство.

Последният мач от олимпийската квалификация започна добре за България. Поведохме с 5:2, но допуснахме девет поредни точки за пуерториканките, което означаваше 5:11. До края на гейма не успяхме да се върнем в резултата и загубихме.

Втората част беше най-силната за нас. Дръпнахме с 9:2 и не допуснахме на съперника да ни приближава. Най-опасно стана при резултат 21:18. Нашите обаче играха стабилно и завършиха гейма с 25:20.

В третата част резултатът се движеше равностойно в началото. Когато водехме с 9:8, Пуерто Рико направи серия от четири точки. Така и не успяхме да стопим изоставането. В крайна сметка съперникът спечели с 25:18.

Четвъртият гейм се оказа последен за България за 2023 година. Рано Пуерто Рико поведе с 5:1, а после с 10:4. Нашите направиха серия и стигнаха до 9:11. Това беше последният момент, в който бяхме близо. Пуерто Рико поведе с 20:10, което беше отчайващо голям резултат. Напуснахме Токио със загуба с 12:25 в последния ни гейм.

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“