Дида: Милан има нужда от време

Лука Йович пред първи старт за „росонерите“

Бившият вратар на Милан и бразилския национален отбор Дида коментира резултатите на "росонерите" през настоящата кампания в Серия А. Грандът от Милано заема втора позиция в класирането до момента с 12 точки от 5 изиграни двубоя.

"Отборът все още е в процес на развитие. Минаха няколко мача, но трябва да се даде време на треньорския щаб да работи. (Треньорът Стефано) Пиоли направи много трансфери и определено се нуждае от няколко седмици или месеца, за да разбере на какви позиции може да играе всеки от тях. Има и играчи, които не са били в Италия преди, те все още не знаят какво означава да играят в Серия А", коментира 49-годишният Дида, цитиран от Football Italia във вторник.

Милан спечели 4 победи и допусна 1 поражение през настоящата кампания в шампионата на Италия, след като загуби от градския си съперник Интер Милано с разгромното 1:5 на 16 септември. Дида носи екипа на "росонерите" в продължение на едно десетилетие, в което два пъти спечели Шампионската лига и веднъж стана шампион на страната.

Междувременно сърбинът Лука Йович се надява да получи първата си възможност за изява като титуляр за Милан при гостуването на Каляри от шестия кръг в италианската Серия А.

Треньорът Стефано Пиоли вероятно ще използва мача през седмицата, за да направи някои промени в състава и да даде шанс на играчи, които все още не са попадали в стартовите 11 през настоящия сезон, твърди вестник Gazzetta dello Sport.

Това ще бъде и възможност някои от ключовите състезатели да получат почивката, от която се нуждаят. Сред тях вероятно ще бъде и 36-годишният Оливие Жиру, който е неизменен титуляр за Милан от началото на сезона. Кристиан Пулишич и Рафаел Леао също може да получат почивка.
25-годишният Лука Йович пристигна в Милан от Фиорентина през летния трансферен прозорец.