Реал (Сосиедад) победи Майорка и задълбочи кризата в състава на гостите (ВИДЕО)

Брайс Мендес вкара единственото попадение в мача

Реал Сосиедад се наложи над Майорка с 1:0 на „Реале Арена“ в Сан Себастиан в мач от 10-ия кръг в испанската Ла Лига. Единственото попадение в срещата падна в 64-ата минута, когато Брайс Мендес порази целта.

След този успех Реал Сосиедад се върна на победния път и събра актив от 18 точки, заемайки 5-о място във временното класиране. Майорка пък регистрира петия си пореден мач без победа в шампионата, като тимът се намира на 15-а позиция с 8 пункта.

Двубоят започна с натиск от страна на гостите. В 12-ата минута Кайл Ларин направи страхотен самостоятелен рейд, който завърши с удар, който обаче не представляваше трудност за Алехандро Ремиро.

До края на първото полувреме опасните положения пред вратите липсваха и така двата отбора се оттеглиха на полувремето при резултат 0:0.

В 64-ата минута Такефуса Кубо пусна топката в наказателното поле на Майорка, където най-съобразителен се оказа Брайс Мендес, който бе оставен сам и от близко разстояние преодоля Предраг Райкович, за да изведе своя тим напред в резултата.

Четири минути по-късно домакините пратиха за втори път топката във вратата на Майорка, когато Микел Оярсабал получи страхотно подаване зад гърба на отбраната на гостите и опъна мрежата зад Райкович. След преразглеждане на ситуацията с ВАР обаче, голът не бе зачетен заради засада в хода на нападението.

Майорка стигна до опасно положение в 77-ата минута, когато Абдон Пратс бе адресатът на центриране в наказателното поле на Майорка, но ударът му с глава не бе точен.