3. Барселона пак се измъкна в добавеното време за 1:0 над Сосиедад (ВИДЕО)

Барселона пак се измъкна в добавеното време за 1:0 над Сосиедад (ВИДЕО)

Каталунците отново грабнаха победа в последния момент

Барселона победи Реал Сосиедад с 1:0 в Сан Себастиан в мач от 12-ия кръг на Ла Лига. По този начин Барса събра 27 точки и се изкачи до третото място във временното класиране, докато баските са шести с 19.

Още в първата минута Сосиедад можеше да излезе напред в резултата, след като Андер Баренечеа стреля от границата на наказателното поле, но Марк-Андре тер Стеген спаси.

В третата минута баските имаха нов шанс за попадение, след като Айен Муньос стреля от близка дистанция, но Тер Стеген изби в корнер, от който Микел Мерино нанесе удар с глава, но встрани от вратата,

В 33-ата минута Тер Стеген отново демонстрира уменията си, отразявайки шут на Мартин Субименди в долния десен ъгъл.

В 66-ата минута Микел Оярсабал пък падна в наказателното поле на Барса и домакините също поискаха 11-метров наказателен удар, но след преразглеждане с ВАР се видя, че нарушение няма. Пет минути след това Андер Баренечеа стреля без да се колебае от далечна дистанция към левия ъгъл, но Марк-Андре тер Стеген за пореден път спаси. Четири минути след това Рафиня отправи удар от свободен удар, но над вратата.

В 90-ата минута Роналд Араухо стреля от далечна дистанция, но Алекс Ремиро улови първия точен изстрел към вратата си. Минута след това Гави нанесе удар по земя, който Ремиро изби.

Дълбоко в добавеното време на срещата Барселона все пак се добра до трите точки, след като Илкай Гюндоган центрира към включилия се в атака Араухо, който с глава прониза Ремиро. Попадението бе гледано за засада, но такава нямаше и Барселона спечели.