Драма: Монца и талант на Интер не спряха Юве за върха (ВИДЕО)

Пропусната дузпа и размяна на голове в добавеното време доведоха до 2:1

Ювентус спечели изключително драматично визитата си на Монца, с която стартира кръг №19 от италианската Серия А.

„Старата госпожа“ взе трите точки след 2:1, за да оглави временното класиране с трети последователен успех далеч от дома, ала последните минути предложиха истински трилър и 2 гола в добавеното време.

Юве откри още в 12-ата минута, когато Адриен Рабио се разписа с глава след корнер, а секунди преди това Душан Влахович пропусна дузпа, след като вратарят на домакините блесна със страхотно двойно спасяване.

Въпреки това обаче торинци не оставиха съмнение в това кой е по-добрият отбор и не допуснаха нито един точен удар към вратата си до 91-ата минута.

Тогава, появилият се четвърт час по-рано като резерва Валентин Карбони, успя да изравни.

18-годишният аржентинец, който играе под наем в Монца от бившия вече лидер Интер, реализира дебютния гол в кариерата си на професионално ниво.

Радостта му обаче бе кратка, защото 3 минути по-късно, защитникът Федерико Гати се разписа отблизо и донесе победата на Ювентус.

След нея тимът вече има 33 точки, с 1 повече от Интер, който обаче е с мач по-малко. Монца остана с 18 пункта на 10-о място във временното класиране преди изиграването на останалите срещи от кръга.