2. - Англия
  3. Шампионът Сити спря лошата серия с обрат срещу Лутън, Холанд не игра (ВИДЕО)

Шампионът Сити спря лошата серия с обрат срещу Лутън, Холанд не игра (ВИДЕО)

"Гражданите" взеха много важна победа при визитата си

Дори без голямата си звезда в атака Ерлинг Холанд - Манчестър Сити успя да обърне и победи новака във Висшата лига Лутън с 2:1.

"Гражданите" изоставаха с 0:1, след като получиха гол в добавеното време на първата част, но с голове на Бернардо Силва и Джак

Грийлиш през втората част момчетата на Пеп Гуардиола спечелиха трите точки. Така те събраха актив от 33 точки на четвъртото място в класирането. Лутън е 18-и с девет точки.

Фил Фодън получи прецизно подаване в наказателното поле и мигновенно отправи изстрел, но Томас Камински показа рефлекс и блесна със спасяване още във втората минута.

В 27-ата минута Камински отново се намеси при изстрел на Фодън, който този път отправи удар по трева. Две минути след това и Хулиан Алварес бе отказан от Камински.

Така се стигна до добавеното време на първата част, в което Лутън поведе в резултата. Андрюс Таунзенд пропусна топката и я остави на Елайджа Адебайо, за когото бе елементарно да я засече в опразнената врата за 1:0.

Манчестър Сити стигна до обрат през втората част.

Първо в 62-ата минута рикоширала топка стигна до Бернардо Силва, който от границата на наказателното поле я прати в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Камински за 1:1.

Само три минути по-късно "гражданите" вкараха втори гол. Негов автор бе Джак Грийлиш, като първоначално попадението му не бе зачетено, но след намесата на ВАР, Тим Робинсън призна гола на английския национал, с който шампионите поведоха в резултата.

В следващите минути Ман Сити продължи да държи повече топката и да владее събитията на терена.

Футболистите на Пеп Гуардиола не успяха да вкарат трети гол, който да ги успокои, но и не допуснаха ново попадение във вратата си и успяха да спрат серията си от четири поредни мача във Висшата лига без успех.

Йоро за дебюта си: Невероятно!