3. Сензацията Жирона покори Барселона и пак е на върха (ВИДЕО)

Сензацията Жирона покори Барселона и пак е на върха (ВИДЕО)

След победа с 4:2 и то като гост на гранда в „Ла Лига“

Приказката на приятната изненада Жирона в испанската футболна „Ла Лига“ продължи със страхотна победа над шампиона Барселона.

Каталунците загубиха с 2:4 и то като домакини в среша от XVI кръг, след като преди това бяха отстъпили единствено от Реал (Мадрид) през сезона.

Благодарение на успеха си пък „жирондинците“ изместиха точно „Белия балет“ от първото място във временното класиране.

Те са първият отбор през кампанията, преминал границата от 40 точки като вече имат 41, с 2 повече от втория Реал и с цели 7 от 4-ия Барса.

Артьом Довбик откри резултата на "Монтжуик" още в 12-ата минута, но само 7 по-късно Роберт Левандовски изравни. Малко преди почивката Мигел Гутиерес отново даде аванс на Жирона, а в 80-ата минута Валери Фернандес го удвои до 3:1.

В началото на добавеното време Илкай Гюндоган върна надеждите на домакините с гол за 2:3, но в 95-ата минута Кристиан Стуани сложи точка на спора, оформяйки крайното 4:2.

Гостите започнаха доста активно в първите минути. Първо Довбик създаде напрежение за Жул Кунде и спечели корнер. Последва центриране, след което Давид Лопес опита акробатичен удар, но не намери очертанията на вратата.

В 12-та минута това даде резултат. Виктор Циганков получи страхотен извеждащ пас зад гърба на Кристенсен. Украинецът напредна с топката и подаде към своя сънародник - Артьом Довбик. Нападателят с едно докосване прати топката в гредата, след което тя влетя в мрежата.

Само 7 минути по-късно Барселона изравни. Рафиня центрира от ъглов удар, а Роберт Левандовски направи страхотно движение и отскок, за да надиграе бранителите и да отбележи за 1:1.

В средата на полувремето Мигел Гутиерес опита опасен шут към Пеня, но изстрелът премина на сантиметри от левия страничен стълб.

Само няколко минути по-късно Кансело отговори с удар от малък ъгъл, но Газанига се намеси по възможно най-добрия начин.

Пет минути преди края на полувремето Жирона отново поведе в резултата. След феномнална многоходова атака Мигел Гутиерес се озова на стрелкова позиция и с мощен удар преодоля Иняки Пеня. Така полувремето приключи с аванс за гостите.

Барселона опита да пренесе играта в половината на Жиона още в началото на втората част. Футболистите на Мичел обаче не се притесниха и постепенно успяха да потушат ранния натиск.

Френки де Йонг опита удар от дистанция, но Пауло Газанига много майсторски спаси. В 68-та минута Феран Торес намери Илкай Гюндоган в наказателното поле. Халфът опита фалцов шут, но топката премина встрани от целта.

Десет минути преди края Газанига изрита топката към половината на Барселона, а Стуани я свали с глава. Последва включване от валери Фернандес, който изпревари Кунде и завърши с перфектен удар в ъгъла - 3:1.

Във втората минута на добавеното време Илкай Гюндоган върна един гол след пас на Феран Торес и даде надежда на домакините, но тя бе убита в 95-ата от резервата Кристиан Стуани, оформил крайното 4:2.

БАРСЕЛОНА - ЖИРОНА 2:4
0:1 Артьом Довбик (12)
1:1 Роберт Левандовски (19)
1:2 Мигел Гутиерес (40)
1:3 Валери Фернандес (80)
2:3 Илкай Гюндоган (90+2)
2:4 Кристиан Стуани (90+5)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Барселона: 13. Иняки Пеня, 2. Жоао Кансело, 4. Роналд Араухо, 8. Педри, 9. Роберт Левандовски, 11. Рафиня, 14. Жоао Феликс, 15. Андреас Кристенсен, 21. Френки Де Йонг, 22. Илкай Гюндоган, 23. Жул Кунде;

Жирона: 13. Пауло Газанига, 17. Дейли Блинд, 5. Давид Лопес, 25. Ерик Гарсия, 3. Мигел Гутиерес, 14. Алеиш Гарсия, 23. Иван Мартин, 20. Ян Коуто, 8. Виктор Циганков, 16. Савио, 9. Артьом Довбик.