Дея Спорт взе дербито на Бургас в НВЛ (ВИДЕО)

Нефтохимик с втора поредна загуба

Дея Спорт победи шампиона Нефтохимик с 3:1 (25:18, 25:19, 21:25, 25:19) гейма в дербито на Бургас от 11-ия кръг на волейболната Суперлига на България при мъжете.

С успеха воденият от Андрей Николов тим е убедителен лидер в класирането с 29 точки. Нефтохимик е пети с 19 точки.

Най-резултатен за лидера бе Валентин Братоев с 18 точки. За Нефтохимик това бе Бранимир Грозданов с 16 точки.

Волейболистите на Дея спечелиха категорично първите два гейма след силна игра на сервис и на блокада.

Нефтохимик взе инициативата в третия гейм и показа, че няма да се предаде без съпротива. Тимът дръпна в резултата с 19:13 и затвори третия гейм с 25:21.

Това събуди играчите на Дея, които в четвъртия гейм отново владееха ситуацията на полето и след 25:18 се поздравиха с крайната победа.

Нефтохимик са на 5-о място. Настоящите шампиони са в серия от 2 поредни загуби. Те имат общо 6 спечелени и 4 загубени двубоя до момента.

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“