Залцбург разби Аустрия (Виена) в дербито на кръга

Редбул Залцбург разгроми гранда Аустрия (Виена) с 5:1 в дербито от 16-тия кръг на австрийската Бундеслига. Домакините откриха резултата с гол на Марк Янко, който се разписа в 4-ата минута, а отново той удвои резултата в 12-ата минута на мача. Нелисе увеличи преднината на 3:0 в 34-ата минута, а Ачимович успя да намали за гостите с гол в 41-ата минута.

През втората част на мача отново домакините бяха по-активни, като Марк Янко оформи своя хетрик в 55-ата минута, а Питак направи 5:1 с гол в 88-ата минута.След този мач Залцбург заема първото място в класирането с 36 точки, докато Аустриа е на 4-та позиция с 28 точки.