Сампдория на четвъртфинал за Купата на Италия

Сампдория се класира на четвъртфинал за Купата на Италия, след като победи с 2:1 Емполи на собствения си стадион "Луиджи Ферарис".

Тимът от Генуа трябваше доста да се потруди, за да отстрани втория в Серия Б. Наставникът на Самп Валтер Мацари бе дал почивка на Антонио Касано, а в негово отсъствие атаката водеше Емилиано Бонацоли. Именно той откри резултата в 31-ата минута.

Пет минути по-късно Даниеле Десена бе изгонен от игра и Самп трябваше да продължи мача с човек по-малко. Това обаче не стресна домакините и те поведоха с 2:0 след точно изпълнена дузпа от Бруно Форнароли.

През втората част Емполи върнаха един гол чрез Лидо в 62-ата минута, но за повече нямаха сили. Така "моряците" се класираха сред най-добрите осем в турнира, а техен съперник за място на полуфиналите ше бъде Удинезе.