Жил Симон победи Рафа Надал в епичен мач, играе на финал с Анди Мъри

Жил Симон се класира на финал на „Мастърс”-а в Мадрид след епична победа над световния номер едно Рафаел Надал. Французинът спечели с 3-6 7-5 7-6 (6), а двубоят продължи цели 202 минути

Жил Симон се класира на финал на „Мастърс”-а в Мадрид след епична победа над световния номер едно Рафаел Надал. Французинът спечели с 3-6 7-5 7-6 (6), а двубоят продължи цели 202 минути. Срещата, която бе съпътствана с много обрати, бе една от най-красивите и драматични за целия сезон. Симон игра много силно и победи съперника си с неговите оръжия, търпение и постоянност от дъното на корта и голяма концентрация в решителните моменти. Надал спечели първия сет след по-добра игра, но това допълнително мобилизира французина, който до момента в турнира бе на прага на поражението в редица срещи, но с уникална воля и желание за победа се промъкваше напред. Показателен факт за това е, че той проби 4 пъти сервиса на Надал и спаси цели 17 възможности за пробив на испанеца. Кулминацията на драматичните събития бе в третия сет, когато Симон изоставаше с 2:4 гейма, но направи веднага пробив. При 5:5 той спечели подаването на Надал и сервираше за мача, но голямото напрежение си каза думата и Надал се добра до тайбрек, за радост на испанската публика. В него Рафа се виждаше победител, когато поведе с 3:1 точки и имаше сервис на свое разположение, но не така мислеше и Симон. Французинът спечели 4 поредни точки и поведе с 5:3, за да се стигне до нови две за Надал – 5:5. „Матадорът” спаси един мачбол при 5:6, но при следващата възможност за Симон прошка нямаше – 8:6 в тайбрека и финал с Анди Мъри утре. По този начин се провали желанието на почти всички тениа фенове за финал Федерер – Надал, но съперниците им на полуфиналите заслужиха напълно да се борят за трофея на Mutua Madrilena Masters.