Аталанта победи Наполи и го смъкна на 4-о място

Аталанта победи с 3:1 Наполи на собствения си "Адзури Д'Италия" и го смъкна на 4-о място в Серия А. "Бергамаските" изнесоха отличен мач и подчиниха един от най-добрите тимове в Калчото.

Първото полувреме завърши без голове, а в 62-ата минута домакините поведоха след гол на Пинто. Отговорът на тима от Неапол не закъсня и словакът Марек Хамсик възстанови равенството 11 минути по-късно.

Двубоят отиваше към равенство, но Аталанта нанесе своя удар в заключителните акорди от срещата. В 89-ата минута Томас Манфредини отбеляза за 2:1, а в продължението на двубоя Серджо Флокари оформи крайното 3:1.

По този начин Аталанта се изкачи на 10-о място със 17 точки, а Наполи е вече на 4-а позиция с 23.