Вавринка отпадна още в първия кръг на турнира в Базел

Втората ракета на Швейцария Станислас Вавринка бе отстранен още в първия кръг на турнира в Базел. Вавринка напусна надпреварата след загуба от германеца Бенямин Бекер, който го надигра с 3-6 7-6 (5) 7-6 (5).

Втората ракета на Швейцария Станислас Вавринка бе отстранен още в първия кръг на турнира в Базел. Вавринка напусна надпреварата след загуба от германеца Бенямин Бекер, който го надигра с 3-6 7-6 (5) 7-6 (5). Бекер загуби първия сет, а при 5:6 гейма в третия спаси два мачбола, за да триумфира последствие в тайбрека. Това слага край на надеждите на Вавринка да участва в заключителния „Мастърс” турнир в Шанхай, а победата бе първа за Бекер от юли насам. Следващият съперник на германеца ще бъде победителят от срещата между Андреас Бек (Германия) и Никола Дювил (Франция).