Лукойл Академик надигра с 89:74 Рилски спортист у дома

Лукойл Академик спечели очаквано домакинския си мач срещу Рилски спортист с 89:74 в собствената си зала в Правец.

Тимът от Самоков изяви претенции преди двубоя да изненада шампионите, но на практика това нямаше как да стане.

"Студентите съсипаха противника в началото и поведоха с 14:2, а след 15 минути преднината им бе 35:14, което обезмисли двубоя.

Гостите стопиха преднината на Академик на 39:28 на полувремето, но нямаха сили за нещо повече. През оставащите 20 минути Стойков и компания поддържаха добра разлика и не позволиха на самоковци да се приближат на опасна близост.

С най-много точки за победителите завърши капитанът Стойков - 20, Ристе Стефанов добави 17, а Христо Николов - Гларуса се отчете с 16.

Сърбинът Бранко Миркович бе най-резултатен за Рилецо с 20 точки в актива си.