Първа точка за Зенит в Шампионската лига след 1:1 с БАТЕ

Отборите на Зенит и БАТЕ (Борисов) завършиха 1:1 в среща от група "Н" в Шампионската лига. Срещата се игра на стадион „Петровски” в Санкт Петербург, а главен съдия бе Педро Проенца. Голът за БАТЕ отбеляза Нехайчик в 52-ата минута, а Теке се разписа за Зенит в 81-ата.

Двубоят започна по-добре за домакините и португалецът Дани на два пъти имаше възможност да открие резултата. В 11-ата минута нов пропуск направи Зирянов, като отново вратарят Вероменко направи блестящо спасяване. Две минути по-късно турският нападател Фатих Теке удари напречната греда. Последва нов пропуск пред вратата на гостите, като този път негов автор бе Андрей Аршавин. В 20-ата минута при една от редките си атаки към вратата на Зенит, футболистът на гостите от Беларус Сташевич също уцели гредата зад Малафеев. В 27-ата минута Кагуш стреля опасно, а от последвалия ъглов удар се стигна до разбъркване пред Малафеев, но гол не бе отбелязан. Най-добрата възможност за гол пред Зенит се откри в 29-ата минута, когато удар на Дани се удари в горната греда и тупна на сантиметри пред голлинията на Веремко. Нови пропуски до края на първата част за Зенит направиха Дани и Теке, но резултатът остана непроменен.
Втората част започна с нов натиск на Зенит. В 48-ата минута Аршавин направи много добра индивидуална атака, стреля към опразнената врата, но топката се удари в неговия съотборник Теке и отново не попадна в мрежата на БАТЕ. В 52-ата минута гостите откриха резултата след отлична атака и удар на резервата Нехайчик, появил се в състава от Беларус на почивката. Нов пропуск в 58-ата минута за Зенит направи капитанът Тимошчук, след разбъркване в наказателното поле. След негативния резултат за Зенит, футболистите на домакините упражниха сериозен натиск, който даде резултат едва в 81-ата минута, когато Теке изравни за 1:1 след пас на Широков. В 85-ата минута в игра за гостите се появи българският нападател Владислав Мирчев, заменяйки Кривец. До края на мача двата тима не си отбелязаха нови попадения и срещата завъши 1:1. Така Зенит записа първа точка в групата, а БАТЕ вече има 2 в своя актив.