Левски и Сливен ще играят продължения

Левски и Сливен ще играят продължения. Двата отбора не успяха да се победят в осминафинала за Купата на България и редовното време завърши 1:1.

Коста Янев откри резултата още в 3-ата минута. Халфът получи топката близо до точката на дузпата и хитро вкара в десния ъгъл на вратата.

След това Левски натисна съперника си, но до изравняване на се стигна. Най-опасното положение в домакините бе в 30-ата минута, когато Георги Сърмов удари греда след силен удар отдалеч.

През първата част и двата отбора отправиха точно по един удар към двете врати.

През втората част единственият отбор на терена бе Левски. Играчите на Емил Велев наложиха тотален натиск на Сливен, който се прибра в собствената си половина.

Логично, Левски изравни. В 68-ата минута Николай Димитров направи перфектна асистенция на Жеан Карлос, който вкара на празна врата.

След гол обаче Левски намали темпото и не може да обърне напълно мача.

Старши треньорът на Левски Емил Велев направи и трите си позволени смени, докато Георги Дерменджиев не използва нито една от разрешените три.

По време на мача спортният директор Даниел Боримиров изпадна в спор с бившия шофьор на Илия Павлов –Димитър Джамов, който сега е бизнесмен, за съдийството в мача. Джамов твърдеше, че реферът Станислав Тодоров е подкрепял Левски, докато Боримиров отричаше и контрира с мача Сливен – ЦСКА, в който домакините бяха подкрепени от рефер Николай Йорданов.