ПРИЗНАНИЕ: УЕФА номинира попадението на Кери за ‘‘Гол на седмицата‘‘

Изпълнението на Лоренцо Пелегрини за 1:1 също ще се бори за отличието

Попадението, което Греъм Кери вкара във вратата на Рома, е сред четирите номинирани от УЕФА за най-красив гол в първия кръг от груповата фаза на Лигата на конференциите. Футболистът на ЦСКА порази целта в 10-ата минута на мача. Ирландецът получи от Яник Вилдсхут, прокара топката между краката на Джанлука Манчини, след което преодоля Руи Патрисио за 1:0. Впоследствие обаче „армейците“ допуснаха обрат и загуба с 1:5.

Сред номинираните попадна още един гол от сблъсъка на „Олимпико“. Става дума за изравнителното попадение на домакините в 25-ата минута. С много красив техничен удар Лоренцо Пелегрини успя да преодолее Густаво Бусато, за да възстанови равенството.

Другите две номинации са за Рикардо Гомес (Партизан), който вкара на Анортозис, и попадението на Флавиен Таит (Рен) във вратата на Тотнъм.

Партизан спечели с 2:0 гостуването си на кипърците, докато „шпорите“ завършиха наравно 2:2 срещу Рен.

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен