В ЦСКА размахаха пръст на футболистите, Джеси аут за Витоша

Раул Албентоса ще е готов най-рано през април, Рубен Пинто се завръща

Щабът на ЦСКА е имал много сериозен разговор с футболистите по отношение на предстоящия двубой с Витоша.

На „Армията“ искат да избегнат сценарий, сходен със загубата от Царско село (1:2), претърпяна в Бистрица, където „червените“ гостуват в неделя.

Играчите на Витоша са били внимателно анализирани, тъй като макар да взеха само точка през пролетта, те показаха зъби.

В последния кръг „бистришките тигри“ препънаха най-резултатния тим в елита – Локо Пд, и то като гости – 1:1 на „Лаута“.

„Смърфовете“ почти не успяха да стигнат до опасни ситуации, а бистричани реализираха след статично положение малко преди края.

Витоша затрудниха значително и Берое у дома, като загуби с 1:2, а победният гол падна в 88-ата минута. Попадение на нападателя на Витоша Илия Димитров пък беше отменено след спорна засада.

Треньорският щаб на ЦСКА е предупредил играчите да не допускат никакво подценяване на съперника, пише „Тема спорт“ и посочва, че „червените“ ще са без крилото Едвин Джеси в неделя.

Той трябва да премине още един тест преди срещата, но почти сигурно ще бъде съхранен в този кръг. Ганаецът не взе участие при успеха с 2:0 над Берое. Негов заместник по десния фланг на атаката отново ще е Греъм Кери, който реализира двете попадения срещу заралии.

Промяна обаче се очертава на левия фланг, където Евандро не се представи на ниво. Най-вероятно шанс ще получи Енрике Рафаел. Той започна при загубата от Царско село (1:2), но бе заменен още на полувремето.

На линия за мача с Витоша ще е халфът Рубен Пинто, който не бе в групата за Берое. Португалецът вече тренира пълноценно с отбора и ще е сред 18-те в неделя. В средата на терена обаче отново се очаква да започнат Върнан Анита и Кристиян Малинов.

В лазарета е и бранителят Раул Албентоса, който пък се възстановява от травма в петата. Испанецът ще е готов най-рано в началото на април, но от ЦСКА все още не се наемат с категорична прогноза за завръщането му в игра.

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен