Вики Томова отпадна във втория кръг на квалификациите в Мелбърн

Родната тенисистка беше победена от Ребека Марино от Канада с 2:0 сета

Втората ракета на България Виктория Томова отпадна във втория кръг на квалификациите на Откритото първенство на Австралия по тенис, които бяха преместени от Мелбърн в Дубай заради пандемията от коронавирус.

Поставената под номер 24 в пресявките Томова загуби от Ребека Марино (Канада) с 2:6, 6:7(7) за 82 минути. 25-годишната софиянка, 139-а в световната ранглиста, започна лошо срещата и допусна ранно изоставане от 0:3, след което Марино реализира още един брейк в осмия гейм, за да вземе първия сет.

Във втората част Томова дръпна с 4:2, а при 5:4 гейма сервираше за изравняване на резултата, но 312-ата в света канадка върна пробива и в последствие се стигна до тайбрек. В него Томова навакса пасив от 2:4 точки, а при 6:5 стигна и до сетбол, но 30-годишната Марино го отрази. Българката спаси първия мачбол на съперничката при 6:7, но при втората си възможност при 8:7 канадката не сгреши.