Няма шанс Ефимова да се състезава в Рио

Няма шанс Ефимова да се състезава в Рио

Това заяви ръководителят на Руския олимпийски комитет Александър Жуков

Руската плувкиня Юлия Ефимова няма да участва в Олимпийските игри, тъй като по-рано е била дисквалифицирана за допинг, заяви ръководителят на Руския олимпийски комитет Александър Жуков.

Изпълкомът на МОК вчера взе решение да не отстранява целия отбор на Русия от Игрите в Рио, а да остави на спортните федерации правото да преценяват кой може да се състезава в Бразилия. Изрично условие обаче е спортистът да има "чиста" репутация, тоест никога да не е бил отстраняван или дисквалифициран за допинг.

"Има такава точка в решението на МОК. Четох в пресата, че много спортисти от различни страни предлагат това правило да стане универсално, защо само руснаците да се наказват. Това нарушава принципите на равенството. Дали Ефимова няма да пътува? Да, тя вече е била дисквалифицирана", потвърди Жуков пред журналисти.

Закриха 15-ите параолимпийски игри (СНИМКИ)

Китай завърши на първо място в класирането по медали със 105 златни, 81 сребърни и 57 бронзови, Ружди Ружди спечели злато за България

Ирански параолимпиец почина след катастрофа по време на състезание

По случая вече се води разследване

Аржентинец бе изгонен от Рио заради допинг

Официалното наказание ще бъде обявено след отварянето на Б-пробата

Милена Тодорова не успя да стигне финала на 10 метра пушка

Тя даде резултат от 628.6 точки и се нареди на 22-ро място в квалификацията сред 34 участници

Параолимпиадата привлече рекорден брой зрители

Олимпийският парк регистрира общо 167 хиляди посетители за един ден

В делегацията на Беларус развяха руско знаме на откриването на параолимпиадата

Местният олимпийски комитет подкрепи действието напълно

Томас Бах няма да присъства на параолимпиадата

Той пропусна и церемонията по откриването, за да присъства на погребението на своя приятел Валтер Шеел, който е бивш външен министър на ФРГ

Иванка Колева изведе българите на откриването на Параолимпийските игри

В състезанията за първи път са включени кану и триатлон

Георги Божилов: Има подценяване на нашия резултат в Рио

Той и партньорът му Кристиян Василев завършиха на 9-то място на двойка скул в Рио