Алашкерт и Нефтчи продължиха напред в Шампионската лига (ВИДЕО)

Шампионът на Армения имаше нужда продължения за успеха

Нефтчи за втори път победи с 2:1 Динамо (Тбилиси) и елиминира грузинския тим от квалификациите в Шампионската лига. Гостите създадоха повече положения на "Баксел Арена" в Баку, но не бяха достатъчно ефективни и пропуснаха шанса да премерят сили с гръцкия гранд Олимпиакос.

След нулево първо полувреме, Динамо поведе с гол на сърбина Милан Радин в 51-ата минута, но много скоро Нефтчи получи дузпа, реализирана от Емин Махмудов. Бившият футболист на Спартак (Москва) и Криля Советов имаше заслига и за второто попадение. Той подаде на Намик Алескеров, който донесе победата на азерите в 68-ата минута.

За втория квалификационен кръг се класира и Алашкерт. Шампионът на Армения обаче се нуждаеше от продължения, за да се справи с ирландския Конас Куей. Първият мач бе завършил 2:2, а в реванша редовното време приключи без голове. В герой за домакините се превърна французинът Венсан Безекур, който вкара победното попадение в 113-ата минута.

Следващият съперник на Алашкерт ще е молдовският Шериф, който вчера отстрани първенеца на Албания Теута.

Нефтчи – Динамо (Тбилиси) 2:1

Алашкерт – Конас 1:0 след прод.

Кайрат – Макаби (Хайфа) 2:0