Славия върти равен с украински средняк пред погледите на ЦСКА и Литекс

Славия поведе в 28-ата минута, но допусна изравняване от дузпа в последната минута

Славия и украинския Карпати (Лвов) не се победиха в контролен мач, завършил при резултат 1:1. Срещата се игра в турския курорт Анталия, а последните минути от двубоя бяха изгледани от наставникът на ЦСКА Йоан Андоне и спортно-техническият щаб на Литекс. Първи резултата откриха „белите” с гол на Ренет в 28-ата минута. Славия допусна изравняване в предпоследната минута от редовното време след точно изпълнен пряк свободен удар на Ярослав Мартинюк.

Първите минути на двубоя бяха спокойни като първото по-сериозно положение дойде в 24-ата минута, когато  Олег Голодюк се бе оказал сам срещу стража на „белите” Раис М’боли. Вратарят отрази положението, а само четири минути по-късно Славия поведе с гол на французина Стив Ренет, който се възползва от разбъркване пред вратата на Тлумак след центриране от корнер.

След паузата двата тима запазиха равностойната игра. В 47-ата среднякът в украинското първенство създаде още неприятности за Мболи, който трябваше да се намесва решително след пробив на Михаил Кополовец. След това Славия заигра далеч по-активно и рядко позволяваше на тима от Лвов да прекрачва централната линия на терена.

В 89-ата минута в дясно от наказателното поле на Славия бе повален Ярослав Сворак. Мартинюк застана зад топката и я прати в мрежата за 1:1. Непосредствено след това Карпати достигна до корнер, след който възможност да се разпише имаше Тубич, но той пропусна.

Славия - Карпати Лвов 1:1

1:0 Ренет (28)
1:1 Мартинюк (90)

Славия: Мболи, Томаш, Ренет, Й.Петков, Рангелов, Н.Петров, Илиев, Алберони, Пеев, Иванов, Жуниньо

Карпати Лвов: Тлумак, Милошевич, Тубич, Федецкий, Сагайдак, Годвин, Голодюк, Гурули, Кожанов, Худобяк, Зеньов

Керкез: Липсваше ни концентрация, но трябва да вдигнем главите