Славия завърши сезона с лесна победа

"Белите" биха Пирин (ГД) като домакини

Славия победи с 2:0 у дома Пирин (Гоце Делчев) в последен мач за сезона в първенството.

Треньорът на столичани Милен Радуканов заложи основно на резерви и юноши и в 23-ата минута 18-годишният нападател Емил Стоев откри резултата. Чак в 61-ата минута пък гостите създадоха първото си по опасно положение. Марио Близнаков проби в наказателното поле, но вратарят на "белите" Емил Петров скъси ъгъла и спря нападателя. Крайното 2:0 оформи резервата Янис Карабельов в 88-ата минута с удар от над 20 м.

Славия събра 55 точки с успеха и се изкачи на 9-то място, но утре, 18 май, може да бъде изместен от Локомотив (София), ако "железничарите" победят у дома Любимец. Пирин (ГД) пък финишира на предпоследната 13-ата позиция с 22 т.

СЛАВИЯ - ПИРИН (ГД) 2:0
1:0 Емил Стоев (23), 2:0 Янис Карабельов (88)

Славия: Петров, Пашов, Дюлгеров, К. Велков, Панов, Шалаев (90 - Семерджиев), Величков, Марчев, Абушев, Александров (75 - Карабельов), Стоев (59 - К. Василев).
Резерви: Вълков, Апатич, Кръстев, М. Петков
Треньор: Милен Радуканов