Аржентина победи Боливия без Меси

Бразилия надви Перу

Националният отбор на Аржентина по футбол се наложи над Боливия с 3:0 на надморска височина от 3650 метра във втория кръг от южноамериканските квалификации за Световното първенство през 2026.
Головете за Аржентина бяха дело на Енцо Фернандес (31), Николас Таляфико (42) и Николас Гонсалес (83). Седемкратният носител на "Златната топка" Лионел Меси получи почивка в този мач, след като спаси тима срещу Еквадор с гол от пряк свободен удар за 1:0 преди пет дни.

Бразилия взе късна победа срещу Перу с 1:0 в Лима, като защитникът на Пари Сен Жермен Маркиньос вкара в 90-ата минута след пас на бившия си съотборник Неймар. "Трябва да постигаме резултати, независимо по какъв начин", каза Маркиньос след края на мача пред микрофоните на TV Globo. Неймар, който вкара два гола при успеха над Боливия с 5:1 и подобри рекорда на Пеле, сега остана без попадение, след като група от перуански шамани направиха ритуал, за да неутрализират голмайстора.
"Много сме доволни от тези два мача, равносметката е позитивна", каза на пресконференцията временният селекционер на Бразилия Диниз.

Бразилия е на първо място в групата по голова разлика пред Аржентина.

Еквадор успя да победи един от фаворитите в групата - Уругвай, с 2:1 у дома. Урусите поведоха с попадение на Агустин Канобио, но Феликс Торес изравни за Еквадор в добавеното време на първата част. След почивката Енер Валенсия пропусна дузпа за домакините, но веднага след това Торес донесе успеха им с второто си попадение в мача.

Отборът на Венецуела се наложи над Парагвай с 1:0. Ценната победа донесе Саломон Рондон с попадение в добавеното време на мача, а преди това гол на домакините бе отменен заради игра с ръка на Янхел Ерера.

Чили и Колумбия направиха нулево равенство в друг мач от квалификациите, като единствено интересно събитие в мача бе отменен гол на чилийците заради засада на Гийермо Марипан.