Аржентина ще играе контрола с Ривър Плейт

Аржентина ще играе контрола с Ривър Плейт

Скалони ще използва играчи, които няма да играят срещу Панама

Световният шампион по футбол Аржентина се съгласи да изиграе контролен мач срещу един от клубните грандове в страната Ривър Плейт в петък, ден след първия им мач след триумфа на Мондиала в Катар срещу Панама на стадион Монументал в Буенос Айрес, съобщи Ройтерс.

Мачът между селекцията на Лионел Скалони и Ривър Плейт, воден от Мартин Демикелис, ще се играе на стадиона на Аржентинската футболна асоциация (AFA) при закрити врата.

Спарингът беше уреден след покана за участие в тренировките на Ривър и ще бъде част от националния празник за световните шампиони, които се съберат отново на аржентинска земя за първи път след триумфа в Катар.

Местните медии съобщиха, че Скалони ще използва играчи, които няма да играят срещу Панама, а Демикелис ще пусне играчи, които няма да играят срещу Универсидад де Чили в приятелски мач в събота.

Националният отбор на Аржентина, който също е домакин на Кюрасао на 28 март в провинция Сантяго дел Естеро, ще пътува на 27 март до Парагвай, за да бъде почетен от Южноамериканската футболна конфедерация КОНМЕБОЛ за спечелването на третата си световна титла.

Норвегия ще празнува Мондиал 2026 с бира в ръка

Министър-председателят на Норвегия Йонас Гар Стьоре обеща да намери начин феновете да могат да консумират алкохол по време на късните мачове на националния отбор на Световното първенство по футбол догодина.

Инфантино бе обвинен за нарушаване на правилата на ФИФА

Причината е свързана с Доналд Тръмп

Бивша звезда във ВЛ се завърна в националния си отбор

Край на двугодишната пауза за Уилфред Заха

Меси пак влезе в историята на МЛС (ВИДЕО)

След като спечели шампионската титла с Интер Маями, Лионел Меси очаквано взе и приза за Най-полезен играч в Мейджър Лийг Сокър

Неймар: Сърцето ми винаги ще принадлежи на Сантос

Нападателят на Сантос Неймар сподели емоциите си след мача от 38-ия кръг на бразилското първенство, в който неговият отбор победи Крузейро с 3:0.

Официално: Серхио Рамос остана без отбор

Да, това беше последният ми мач, призна бранителят

Интер Маями стигна до титлата в МЛС, Меси герой

Трета купа за аржентинеца в САЩ

Меси и Интер Маями триумфира в МЛС (ВИДЕО)

Две асистенции на аржентинеца за успеха

Стоичков с важна роля преди Световното (ПЪЛНА ПРОГРАМА)

Легендата на българския и световен футбол Христо Стоичков взе участие в церемонията, на която ФИФА официално представи програмата по дни и часове на Мондиал 2026 следващото лято.