Бока с победа в Копа Либертадорес (видео)

Бока с победа в Копа Либертадорес (видео)

Бока Хуниорс спечели с 2:1 при гостуването си на Арсенал (Саранди) в среща от 3-ия кръг в група 4 на турнира Копа Либертадорес.

Бока Хуниорс спечели с 2:1 при гостуването си на Арсенал (Саранди) в среща от 3-ия кръг в група 4 на турнира Копа Либертадорес.
 
Бока започна отчайващо срещата и още в 10-ата минута техният защитник Клементе Родригес си вкара автогол след ниско центриране от ляво. След това обаче Пабло Моуке в 29-ата и Пабло Ледесма в 68-ата обърнаха развоя на срещата, а Бока записа първа победа в групата.
 
Мачът свали малко напрежението върху отбора, който преди няколко дни падна с 4:5 на собствен терен от намиращия се на последното място в местното първенство Индепендиенте. Човекът, който си вкара автогол - Родригес, центрира за второто попадение в срещата, като топката всъщност беше предназначена за нападателя Сантяго Силва, но отиде у Ледесма, който пък вкара.
 
В последните 5 минути на срещата Арсенал можеше и да вземе точката, ако техният нападател Лусиано Легисамон беше по-точен при излизането му сам срещу вратаря.
 
Начело в класирането е Флуминенсе, който се наложи с 1:0 над Самора (Венецуела) с гола на Андерсон в 58-ата минута. Флу има вече 9 точки, Бока Хуниорс е с 4, Арсенал (Саранди) с 3 и Самора с 1 са съответно 3-и и 4-и.
 
В група 5 Либертад (Парагвай) завърши 1:1 на собствен терен с Васко да Гама (Бразилия), като парагвайците остават на върха в класирането със 7 точки. Следват Васко с 4, Насионал (Уругвай) и Алианса Лима (Перу) с по 3.
 
Мачът в Асунсион беше много емоционален, а Диего Соуза откри за гостите от Бразилия в 16-ата минута. Хосе Нунес изравни в 69-ата, а авторите и на двете попадения бяха отстранени от съдията заради неспортсменско поведение.
 

В група 6 Крус Асул (Мексико) завърши при нулево равенство с Коринтианс (Бразилия). След този резултат в потока водят мексиканците със 7 точки, пред Коринтианс с 5. Насионал Асунсион (Парагвай) е с 3, а Депортиво Тачира (Колумбия) има 1. 

Меси и Интер Маями ядоха як бой в първия си мач за 2026 г.

Интер Маями откри 2026 година по повече от неприятен начин, инкасирайки тежко поражение с 0:3 при гостуването си на Алианса Лима в Перу.

Щерката на Денис Родман №1 по пари в женския футбол

Дъщерята на баскетболната легенда Денис Родман - Тринити, е подписала 3-годишен договор с Вашингтон Спирит, който я превръща в най-високоплатената футболистка в света според нейния агент.

Белгия ще играе приятелски двубой с Тунис

Белгия ще играе приятелски мач с Тунис по време на подготовката си преди началото на Мондиал 2026, съобщават от футболната федерация на европейската страна в петък. 

Всички е ясно: Ето кога Кристиано Роналдо приключва с футбола

Португалският нападател Кристиано Роналдо продължава да играе и да бележи на най-високо ниво, въпреки че в началото на февруари ще навърши 41 години

Анчелоти ще преподпише с Бразилия

Бразилската футболна конфедерация (CBF) и Карло Анчелоти са постигнали споразумение за подписването на нов договор от италианския специалист, който ще остане начело на Селесао до Световното през 2030 г.

Инфантино: Тръмп ще връчи трофея на Мондиал 2026

Президентът на САЩ Доналд Тръмп ще връчи трофея от Световното първенство по футбол на победителя на 19 юли, заяви президентът на ФИФА Джани Инфантино