Джани Инфантино амбициран за четвърти мандат като президент на ФИФА

Джани Инфантино амбициран за четвърти мандат като президент на ФИФА
Източник: БГНЕС

Президентът на ФИФА Джани Инфантино потвърди, че планира да се кандидатира за четвърти мандат начело на световната футболна централа.

Той съобщи това малко преди края на Конгреса на ФИФА във Ванкувър. 

Изборът на нов президент на ФИФА, който да управлява световния футбол в периода 2027-2031 година, ще бъде направен по време на следващия Конгрес в Мароко.

По-рано този месец Южноамериканската футболна конфедерация обяви, че ще подкрепи 56-годишния швейцарец за нов мандат, ако той реши да се кандидатира за такъв.

Димитър Митков с хеттрик в Казахстан

Българският нападател Димитър Митков се превърна в герой за своя Ордабаси при победата с 3:0 у дома над Каспий Актау в мач от 1/8-финалите за Купата на Казахстан.

ФИФА е получила над 500 милиона заявки за билети за Мондиала

Във ФИФА са получени повече от 500 милиона заявки за билети за световното първенство по футбол това лято.

Доналд Тръмп би отбой за Иран

Иран може да играе на футболния Мондиал в Северна Америка

Инфантино потвърди: Иран ще играе на Мондиал 2026

Президентът на ФИФА изключи всякакви вероятности “персийците” да пропуснат Световното

Роналдо: Краят е близо

Нападателят все по-близо до титла в Саудитска Арабия

Отпускат 106 милиона долара за сигурност по време на Мондиала

Канадските власти решиха да отпуснат допълнителни 145 милиона канадски долара (106 милиона долара), за да гарантират сигурността на Световното първенство по футбол, съобщава вестник "The Globe and Mail".