ФИФА въвежда реформа при трансферите

ФИФА въвежда реформа при трансферите

Световната футболна централа променя системата

ФИФА планира да въведе ограничение за броя футболисти, които един клуб може да преотстъпи в рамките на един сезон. На този етап се обсъжда варианта отборите да имат право за преотстъпване на максимум 6-има футболисти, което би им попречило да натрупват млади таланти в редиците си.

 

Вчера в Лондон имаше среща на Комитета на футболните акционери, на която присъстваха представители на Асоциацията на европейските клубове, Форумът на световните лиги и ФИФПро, както и много други. Там беше обсъден потенциална реформа на действащата в момента трансферна система, като идеята е да се увеличи прозрачността при сделките, да се подсигурят моралните ѝ принципи и да се подсилят солидарните механизми за трениращите клубове.

 

„Събрахме всички на масата и така ключовите фактори в индустрията разбраха, че има нужда да се вземе решение, а то доведе до настоящото предложение за реформи”, заяви президентът на ФИФА Джани Инфантино.

 

„Това е само първата стъпка. Опитваме се да стигнем до консенсус по въпроса как да се преборим с проблеми като футболните агенти, наемите и други основни детайли от трансферната система.”

 

Предложенията сега ще бъдат изпратени към Конгреса на ФИФА за одобрение. Сред тях попада и създаването на т. нар. „база за клирънс”, задължително имплементиране на електронната трансферна система на национално ниво, нови и по-силни регулации за агентите и също солидарни плащани за местни трансфери от „международно значение”.

 

Не толкова отдавна „Франс Футбол” излезе с материал, в който разкри, че само през миналия сезон Ювентус е преотстъпил цели 41 футболисти, докато Удинезе е сторил същото с 27 свои играчи, Челси – с 22, а Манчестър Сити – с 18.

Луис Енрике: Челси имат голям отбор

Финалът на Световното първенство срещу Челси "няма да бъде формалност" според треньора на Пари Сен Жермен Луис Енрике, съобщава АФП.

Треньорът на Челси сравни финала с ПСЖ с партия шах

Мендижърът на Челси Енцо Мареска сравни финала с Пари Сен Жермен на Световното клубно първенство с партия шахмат, предаде Ройтерс.

Неймар записа гол и асистенция при победа на Сантос

Неймар се отчете с гол и асистенция при победата на Сантос срещу Деспортива Феровиариа с 3:1 в Кариасика.

Масчерано отсече: Меси е най-добрият в историята

Старши треньорът на Интер Маями Хавиер Масчерано похвали представянето на Лионел Меси след победата с 2:1 над Ню Инглънд Революшън в редовния сезон на МЛС

 Тибо Куртоа: Тежка загуба, но и възможност за поука

Вратарят на Реал Мадрид Тибо Куртоа призна, че той и неговите съотборници не са се представили добре при поражението от Пари Сен Жермен с 0:4 на полуфиналите на Световното клубно първенство в САЩ.

Меси с два гола и рекод

С два гола на аржентинската звезда Лионел Меси Интер Маями победи Ню Инглънд Революшън с 2:1 в мач от редовния сезон на Мейджър Лийг Сокър (МЛС).

Алонсо: Реал Мадрид ще започне следващия сезон от нулата

Реал Мадрид ще започне следващия сезон от нулата, заяви старши треньорът Шаби Алонсо, след като тактическата му промяна се обърна срещу тима при загубата с 0:4 от Пари Сен Жермен на полуфинала на Световното клубно първенство в САЩ.

Луис Енрике хвали Дембеле, надява се да го има за финала

Треньорът на Пари Сен Жермен Луис Енрике се надява да разчита на нападателя Усман Дембеле за финала на Световното клубно първенство в неделя срещу Челси след убедителната победа с 4:0 над Реал Мадрид на полуфиналите снощи.

ПСЖ унижи Реал Мадрид с 4:0, ще спори с Челси за трофея (ВИДЕО)

Европейският клубен шампион отново показа, че е най-силният отбор към момента и не остави шанс на "белия балет"