Камерун наказа Онана, но излезе от групата на магия

Камерунците надвиха Гамбия с 3:2

Камерун постигна драматичен успех срещу Гамбия, за да се класира за осминафиналите на Купата на африканските нации.

"Непобедимите лъвове" спечелиха с 3:2, като Кристофър Уу вкара победния гол в първата минута на добавеното време на втората част.

Всички попадения паднаха през второто полувреме. Камерун поведе в резултата в 56-ата минута с гол на Карл Токо Екамби.

Гамбия направи пълен обрат. В 72-ата минута Абли Джалоу изравни, а 13 минути по-късно Ебрима Коли донесе преднината за Гамбия.

В 87-ата минута "непобедимите лъвове" стигнаха до 2:2 след автогол на Джеймс Гомес, а в първата минута на продължението на двубоя Кристофър Уу донесе победата на Камерун, с което отборът се класира и за елиминациите. Вратарят на Локомотив София Бабукар Гайе бе титуляр, докато защитникът на Лудогорец Ноа Сонко Сундберг бе извън състава.

В другия двубой от групата Сенегал победи Гвинея с 2:0. Попаденията за "лъвовете на Таранга" бяха дело на Абдулайе Сек и Илиман Ндиайе. Бранителят на Ботев Пловдив Антоан Конте прекара 64 минути на терена, като си изкара жълт картон през първата част.

Сенегал спечели група "C" с пълен актив от 9 точки. Камерун завърши 2-ри с 4 пункта, а Гвинея остана на третото място с 4 точки и по-лоша голова разлика от "непобедимите лъвове". Все пак тимът ще продължи напред като един от най-добрите трети отбори.