КАС не уважи жалби на двама от кандидатие за президент на ФИФА

КАС не уважи жалби на двама от кандидатие за президент на ФИФА

Шером Шампан искаше независими наблюдатели

Спортният арбитражен съд (КАС) в Лозана отхвърли молбата на кандидата за президент на ФИФА Шером Шампан за присъствие на независими наблюдатели на изборите в петък и поставянето на прозрачни кабини за гласуването. Шампан подаде жалбата в сряда, а днес тя беше разгледана спешно от КАС и беше отхвърлена.

По-рано днес КАС отхвърли и молбата на Принц Али бин ал Хюсеин от Йордания за отлагане на президентските избори в Световната футболна централа. Извънредните избори за президент на ФИФА ще се проведат в петък в Цюрих.

"Европейският футбол е длъжен да има по-голяма роля в развитието на световния футбол. Всички първенства по света трябва да използват богатия опит и мъдрост на европейския футбол", каза Шампан в словото си пред Конгреса на УЕФА.

Бензема пред раздяла с вицешампиона на Саудитска Арабия

Французинът е нежелан от треньора на тима

Кристиано Роналдо намекна за отказване: Това може да е последната ми година

Кристиано Роналдо, една от най-големите легенди на световния футбол, хвърли истинска бомба с изявлението си, че може би е дошло време да се сбогува с играта

Голям пробвал за Меси и Интер Маями

"Чаплите" загубиха тежко от Нешвил

Швейцарски национал пред трансфер в САЩ

Атланта Юнайтед е близо до финализирането на трансфера на нападателя Бреел Емболо от френския Рен, съобщи изданието The Athletic.

Инфантино задейства плана за Мондиал с 64 отбора

Президентът на ФИФА Джани Инфантино продължава да подкрепя възможността броят на участниците на световните първенства да бъде увеличен до 64, твърди The Times

Разкриха цялата грозна истина за смъртта на Марадона

Делото за кончината на Диего Марадона навлезе в драматична фаза след ключови съдебни разкрития, уличаващи лекуващия го медицински екип в престъпна небрежност.