Кулибали ще дарява част от заплатата си в Ал Хилал за благотворителност

Кулибали ще дарява част от заплатата си в Ал Хилал за благотворителност

Той ще подпомага проекти в Сенегал

Защитникът на Челси и на националния отбор на Сенегал Калиду Кулибали разкри причината да се съгласи да премине в Ал-Хилал от Саудитска Арабия. Бранителят каза, че че смята да похарчи парите, които ще получи от новия отбор, за благотворителност в родината си Сенегал.

"Не отричам, че това е договор за много пари. Сумата повлия на решението ми, но по този начин ще мога да издържа цялото си семейство и да помагам на проекти в Сенегал, които са насовени към младите хора. Започнахме да строим и клиника в селото на родителите ми", каза Кулибали за "Eurofoot".

Според пресата, трансферът на Кулибали в Саудитска Арабия е на стойност 23 милиона евро.

32-годишният сенегалец ще играе в Ал-Хилал с екип с номер 3. Това е най-успешният клуб в Саудитска Арабия и в Азия, като е спечелил 66 трофея и държи рекорда с 18 шампионски титли в страната си.

Роберто Карлош претърпя успешна сърдечна операция

Към момента състоянието на 52-годишния бразилец е стабилно

Нигерия, Тунис и Танзания продължават към 1/8-финалите (ВИДЕО)

Трите тима от група С сториха необходимото

Габон без Обамеянг в последния си мач за Купата на африканските нации

Нападателят ще се лекува на базата на клубния си отбор Олимпик Марсилия

Мароко громи за място на осминафиналите (ВИДЕО)

Аюб Ел Кааби с два гола за домакините

И вторият син на Зинедин Зидан може да играе за Алжир

След като един от синовете на Зинедин Зидан - Люка, вече е титулярен вратар на националния тим на Алжир и запази вратата си суха в първите два мача за Купата на африканските нации, в страната вече се говори, че и друг син на легендата - Елиаз Зидан, е близо до "пустинните лисици".

Огромен интерес към Световното по футбол

Президентът на ФИФА Джани Инфантино защити цените на билетите за Световното първенство по футбол в САЩ, Канада и Мексико догодина, обяснявайки, че те са оправдани заради огромния интерес.