Манчестър Сити "опакова" 2023 година с триумф на Световното клубно (ВИДЕО)

"Гражданите" спечелиха петата си купа тази година

Манчестър Сити "опакова" 2023 година с триумф на Световното клубно  (ВИДЕО)

Манчестър Сити вдигна петия си трофей за 2023 година, след като надви с категоричното 4:0 Флуминензе във финала на Световното клубно първенство.

Още не бе изминала и една минута, когато Нейтън Аке реши да отправи далечен удар, а топката се отби от лявата греда, но Хулиан Алварес бе най-съобразителен и си спечели пространство, за да се възползва от отбитата топка, вкарвайки я с тяло - 1:0 за Манчестър Сити.

В 27-а минута "гражданите" удвоиха своята преднина, след като Нино от домакините опита да пресече подаване, но не сполучи и си отбеляза злощастен автогол - 2:0 за Манчестър Сити.

Малко преди края на първото полувреме Джак Грийлиш надбяга защитата и стреля бързо от ръба на наказателното поле. Топката бе отправена към десния ъгъл, но Фабио направи превъзходно акробатично спасяване, за да го откаже.

В 52-а минута Фабио реагира блестящо, за да откаже Фил Фодън, който си освободи пространство в наказателното поле и стреля бързо към долния десен ъгъл. В 72-а миута Хулиан Алварес захрани Фодън в наказателното поле и запази хладнокръвие, за да намери долиня десен ъгъл - 3:0 за Манчестър Сити.

Две минути преди края Хулиан Алварес вкара второто си попадение в двубоя, след като получи в наказателното поле от Матеуш Нунеш и майсторски със силен изстрел прати топката във вратата на Фабио.