Мароко детронира шампиона Кот д’Ивоар

Мароко детронира шампиона Кот д’Ивоар

За 1/4-финалите на турнира за Купата на Африка се класираха ДР Конго и Мароко

Шампионът на турнира за Купата на африканските нации отпадна още в груповата фаза.

Това стана факт, след като Кот д’Ивоар загуби с 0:1 от Мароко в последния си двубой от група С и така напусна надпреварата без нито един успех.

Преди срещата "слоновете" имаха две равенства и бяха наясно, че се нуждаят от победа, за да продължат, ала атаката им отново разочарова.

Вместо това, резерва донесе триумфа на Мароко и класиране за 1/4-финалите с красиво попадение през втората част.

Рашид Алиу се появи в игра още преди почивката, тъй като Азис Бухадус получи контузия и трябваше да бъде заменен.

В 64-ата минута голмайсторът на Ним реализира със страхотен изстрел от над 20 метра в горния ъгъл и оформи крайния резултат.

Междувременно лидерът в групата ДР Конго стигна до успех с 3:1 над Того и също се класира за ¼-финалите, но като първи в потока със 7 точки. 

Мароко пък остана на второто място с една по-малко, докато Того и Кот д’Ивоар напуснаха безславно турнира.

ФИФА обмисля наказание за играчи, които крият устата си с фланелката

Светът на футбола може би е на прага на нова дисциплинарна промяна

Инфантино: Няма място за расизъм в нашия спорт

Президентът на ФИФА Джани Инфантино също взе отношение относно расисткия скандал по време на мача Бенфика – Реал Мадрид (0:1) снощи в Шампионската лига

Изгонен от Левски си намери отбор

Бразилецът ще играе в родината си

Бивш халф на Лудогорец подписа с бразилски гранд

Бившият футболист на Лудогорец Каули Оливейра премина в бразилския гранд Сао Пауло, където ще играе под наем до края на сезона срещу 3 милиона бразилски реала

Марин Петков с първа асистенция в Саудитска Арабия, но Ал Таавун загуби (ВИДЕО)

Бившият футболист на Левски - Марин Петков, се отчете с първата си асистенция за новия си клуб Ал Таавун в Саудитска Арабия

Пореден расистки скандал застигна Марио Балотели

Цветнокожият нападател е бил оприличаван на маймуна от противниковата публика