2. Световен футбол
  3. Меси отново ключов за успех на Интер Маями на старта в МЛС

Меси отново ключов за успех на Интер Маями на старта в МЛС

Дейвид Бекъм гледа от трибуните първия мач от сезона

Интер Маями победи гостуващия Реал Солт Лейк с 2:0 в първия мач от новия сезон в Мейджър Лийг Сокър. В 39-ата минута Робърт Тейлър откри резултата след хубав пас на Лионел Меси.

В края на второто полувреме парагвайският халф Диего Гомес удвои преднината на домакините, а головият пас направи Луис Суарес. Съсобственикът на Интер Маями Дейвид Бекъм наблюдаваше двубоя от трибинуте.

Меси показа страхотна форма и беше близо до това да се разпише. След негово изпълнение на пряк свободен удар топката беше изчистена от голлинията, а освен това той уцели гредата директно от корнер, преди да направи асистенция за откриващото попадението.

36-годишният аржентинец пък участва и в по-любопитна случка, когато получи прегръдка на полувремето от Уил Смит - една от звездите, присъстващи на обновения "Чейс Стейдиъм".